[4 CON] IC AMS1117-1.8V SOT-223 (SMD Dán) (AMS117 1117 1V8 1.8V)
Thiết Bị Âm Thanh > Khác || [4 CON] IC AMS1117-1.8V SOT-223 (SMD Dán) (AMS117 1117 1V8 1.8V)
  • Hỗ trợ xuất hóa đơn đỏ
Giới thiệu [4 CON] IC AMS1117-1.8V SOT-223 (SMD Dán) (AMS117 1117 1V8 1.8V)
IC NGUỒN AMS1117-1.8V SOT223 (DÁN)
FEATURES APPLICATIONS
• Three Terminal Adjustable or Fixed Voltages* • High Efficiency Linear Regulators
1.5V, 1.8V, 2.5V, 2.85V, 3.3V and 5.0V • Post Regulators for Switching Supplies
• Output Current of 1A • 5V to 3.3V Linear Regulator
• Operates Down to 1V Dropout • Battery Chargers
• Line Regulation: 0.2% Max. • Active SCSI Terminators
• Load Regulation: 0.4% Max. • Power Management for Notebook